-13%

XIAOMI Смарт алка Mi Band 5

– Паметен фитнес тракер
– Bluetooth Push
– Facebook
– Се грижи за женското здравје


Достапност:

Нема на залиха

Original price was: 2,750.00 ден.Current price is: 2,390.00 ден.

Нема на залиха

Спореди

Опис

Голем екран во боја, комфорен на сечиј зглоб, поддржува 11 видови спорт

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | ЕУ верзија

Xiaomi Mi Band 5 – Паметен фитнес тракер
Новата, петта генерација на најдобрите фитнес тракери конечно е достапна и кај нас! Xiaomi Mi Band 5 паметниот тракер е нова, подобрена верзија на планетарно популарните тракери од серијата Mi Band!

Нов 1,1 инчни заоблен OLED екран
1,1 инчниот заоблен екран на допир со висока резолуција ја прави секоја прикажана содржина сè поживописна и поубава. Поголемиот екран е доста комфорен и удобен на сечиј зглоб и придонесува за попријатно чувство при носењето. Ги прати отчукувањата на срцето во реално време, можете точно да имате увид во пулсот и промените во ритамот на срцето. Така, ќе имате на дофат професионален извештај за ритамот на отчукувањата на срцето.

Пратење на спиењето и на мирниот сон
Новиот Mi Band 5 паметен фитнес тракер го прати квалитетот на сонот мерејќи го траењето на длабокиот сон, сонот додека не сте во РЕМ фаза и будната состојба.

Повеќе видови спорт и спортски активности
Mi Band 5 тракерот поддржува 11 видови на спорт и спортски активности, како на отворено така и на затворено: трчање на отворено, скокање на јаже, велосипедизам, пешачење, пливање во базен, вежбање на направи, аеробни вежби и друго. Се карактеризира и со педометар, мери оддалеченост, ја прати состојбата со согорени калории.

Се грижи за женското здравје
Ја набљудува физиологијата на жената и дава известувања за месечниот циклус, ги зачувува податоците кои можете во секое време да ги пронајдете на самиот тракер

5ATM Водоотпорен
Без разлика дали сте под туш, се бањате, пливате или пак се потите за време на вежбањето, носете го без грижа тракерот на вашата рака. Поседува 5ATM сертификат, односно сертификат за водоотпорност до 50 метри длабочина.

Времетраење на батеријата
Батеријата од 120mah овозможува долго и извонредно работење од 5-7 дена при подесување на нормален начин на работа, без притоа да имате потреба да го полните.

Mi Band 5 носи со себе и многу други функции
Bluetooth Push: дојдовни повици, пораки, Wechat, QQ, Skype, WhatsApp, Facebook, Linkedin, Twitter, Viber. Функционира како потсетник доколку долго време сте во седната положба без никаква активност, потсетник за состанок, пронајдете го вашиот телефон, вклучете го светлото и слични функции.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.