-28%

Gorenje прочистувач на воздух Optiair 203M

 • Тајмер: Дигитален+
 • LCD: LCD дисплеј
 • Јонизатор
 • Димензии (ШxВxД): 32,5 × 50 × 17,5 cmДостапност:

Нема на залиха

Original price was: 9,760.00 ден.Current price is: 6,990.00 ден.

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Тип на апарат: Прочистувач на воздух
 • OPTIAIR 203M
 • Тајмер: Дигитален
 • LCD: LCD дисплеј
 • Јонизатор
 • Турбо режим на работа
 • Индикатор за чистење на филтерот
 • Боја: Бела
 • Површина на просторот: 20 m2
 • Димензии (ШxВxД): 32,5 × 50 × 17,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 39 × 58 × 22,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 5,7 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 6,6 kg
 • Осигурувач: 10 A
 • Гаранција: 2 години

Вентилатор со 4 нивоа
Прочистувачот на воздух има 4 брзини на вентилаторот (ниска, средна, висока, турбо).

Индикатор за чистење на филтерот
По 720 часа работење, една светилка покажува дека е потребно да се исчисти филтерот. Кога прочистувачот работи на највисоко ниво на вентилација, предупредувањето се појавува по 480 часа.

ХЕПА-филтер
ХЕПА-филтерот отстранува до 99.95% од честиците од воздухот, вклучувајќи ги поленот и јајцата на паразитите.

ЛЕД-индикатор
ЛЕД-индикаторите овозможуваат подобар преглед на работата на прочистувачот.

Тивко работење
Работењето на прочистувачот е речиси целосно тивко и невознемирувачко за корисникот, само 25 dB.

Тајмер
Тајмерот осигурува дека прочистувачот автоматски ќе се исклучи (1-2-4-8 часа), со давање сигнал со звучен аларм.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.