-13%

BLUEAIR Прочистувач на воздух Blue Pure 221

– Големина на соба: до 50m2
– Активирање со едно копче
– Високо квалитетна челична мрежа
– Индикатор за промена на филтер


24,000.00 ден 20,900.00 ден

Спореди

Опис

Истражувањата покажуваат дека воздухот во затворените простории е и до пет пати поголем од загадениот воздух. Blue Pure 221 го чисти целиот простор во просторијата од 50 m² (540 ft²) целосно 5 пати на час – и го одржува совршено чист. Создавате безбедност на вашето лично засолниште, со воздух чист како и во најголемите отворени локации на земјата. Ако вашата соба е помала, воздухот се чисти уште побрзо и почесто.

БЕЗ КОМПЛИКАЦИЈА ВО ВАШИОТ ДОМ

Интуитивната контрола со едно копче го прави Blue Pure 221 навистина лесен за употреба. Само уклучете го во струја и вклучете го. Вашиот прв допир на копчето автоматски го поставува на препорачаната работна брзина. Понатаму, Blue Pure 221 е тивок како шепот. Произведува помала бучава од човечкото дишење, што значи дека можете дури и да го користите во вашата спална соба.

ИЗМЕНЕТЕ ГО САМИ

Благодарение на изборнита ткаенина на предфилтри во различни енергични бои, лесно можете да ја промените вашата соба за неколку секунди. Бонус: Пред-филтерот фаќа поголеми честички, продолжувајќи го животниот век на главниот филтер. Кога е потребно чистење само нежно го вакумирате или го ставете во машината за перење кога е потребно чистење. Ако ви се допадне изгледот на нашата високо квалитетна челична мрежа, можете, се разбира, да го користите вашиот Blue Pure 221 без пред-филтер.

360 ° ВЛЕЗ НА ВОЗДУХ
Благодарение на уникатниот влез за воздух од 360 °, Blue Pure 221 го влече воздухот во филтерот од сите четири страни. Ова го прави целосно ефикасен каде и да го ставите. И бидејќи сме големи обожаватели на големите вентилатори, го инсталиравме најголемиот вентилатор во својата класа.

Целата половина од Blue Pure 221 се состои од напреден филтер. Милиони ултра-тенки влакна од различни големини во различни слоеви го прават филтерот помалку густ отколку обичните филтри. Како резултат на помалото затнување, добивате поголем проток на воздух и помал шум. Користејќи механичка и електростатска филтрација, филтерот практично го лови секој загаден воздух со големина на вирус: полен, прашина, миленичиња, спори на мувла, чад, алергени и бактерии. Кога конечно треба да го замените филтерот, не мора да бидете инженер. Се што ви треба се два прста и еден клик.

Ако ви треба, Blue Pure 221 може да ги витализира дури и најпрометните соби, каде што се среќаваат многу луѓе. Комбинираниот филтер со активен јаглен е ефикасен против мириси, гасови и VOCs.

Карактеристики на производот:

 • Големина на соба: до 50m2
 • Активирање со едно копче
 • Високо квалитетна челична мрежа
 • Индикатор за промена на филтер
 • Вклучено/исклучено тајмер: не
 • Брзина 1-2-3-исклучено
 • Димензии: висина 522 mm ширина 330 mm длабочина 330 mm
 • Тежина 7 kg
 • Ниво на проток на воздух 230 – 620 m3/h (135 – 365 cfm)
 • Размена на воздух** 5 на час (50 m2 или 540 sq.ft.room)
 • Потрошувачка на струја**** 30 – 61 W
 • Ниво на бучавост 31 – 56 dB(A)
 • Просечна промена на филтер шест месеци***
 • Blue е достапен во различни бои за Pure 221 уредот за прочистување на воздух. Обоената ткаенина служи како пред-филтер.
 • Гаранција 2 години

*Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите во САД (120VAC, 60Hz) со филтер за ситни честички Blue. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри.

**Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат.

***Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга.

****Електричниот напон и фреквенција влијаат на потрошувачката на енергија на уредот. Затоа потрошувачката на енергија може да се разликува од горенаведената вредност.

360 Степени

Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите

Particle + Carbon Filter

Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC.

Општа грижа

Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење.
• Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта.
• Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер.
• Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот.
• Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.