-25%

Gorenje прочистувач на воздух AP500 SENSE AIR

– ЛЦД: ЛЦД дисплеј
– Јонизатор
– Ниво на бучава: 35 dB(A)re1pW
– Турбо режим на работа


Достапност:

Нема на залиха

21,260.00 ден 15,990.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • ЛЦД: ЛЦД дисплеј
 • Јонизатор
 • Ниво на бучава: 35 dB(A)re1pW
 • Турбо режим на работа
 • Индикатор за чистење на филтерот
 • Површина на просторот: 60 m2
 • Димензии (ШxВxД): 31 × 68 × 31 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 39,2 × 80,6 × 38,2 cm
 • Нето тежина на апаратот: 9,9 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 13 kg
 • Приклучна моќ: 35 W
 • ЛЕД-осветлената контролна табла ви помага лесно да се префрлате помеѓу различните брзини на вентилаторот и режимите за прочистување на воздух (автоматски, тивок или турбо)
 • Прочистувачот го покажува моменталниот квалитет на воздух во просторијата преку ЛЕД светло.
 • Секој заменлив 3 во 1 филтер доаѓа со префилтер, ХЕПА филтер и филтер со активен јаглен, со најнова технологија за прочистување. Активниот јаглен ги отстранува непријатните мириси.
 • 5 брзини на вентилаторот
 • Технологијата на јонизација ослободува негативни јони во воздухот. Тие се неопходни за метаболизмот на клетките и другите витални функции. Ефикасниот систем за филтрирање отстранува полен, мириси, чад и честички од прашина
 • Двата сензора ги читаат ултра ситните честички (PM2.5) и испарливите органски соединенија (VOC), кои се непостојан извор на загадување на воздухот во затворен простор
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.