-13%

GORENJE Машина за перење WNHPI94BS

– Капацитет за перење 9 kg
– Волумен на барабанот 54 l
– Број на вртежи на центрифугата 1400 rpm
– Инвертер PowerDrive мотор


29,890.00 ден 25,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Ефект на цедење B
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A) 76
 • Капацитет за перење 9 kg
 • Волумен на барабанот 54 l
 • Број на вртежи на центрифугата 1400 rpm
 • RainDrop drum
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Време на програмата на 60°C – 224 min
 • Зголемено ниво на вода 42 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0.701 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 174 kWh
 • ЛЕД дисплеј
 • DelayEnd – Yes
 • Старт/Пауза
 • Број на програми 15
 • Основни програми
  Памук
  Програма за спортска облека
  Синтетика
  Волна
  Микс
  Брзо перење
  Специјални програми
  Програма за спортска облека
  Eco 40–60
  QuickWash 15′
  Dark Wash
  Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
  Микс
  Програма против алергии (AllergyCare)
 • Дополнителни програми за перење
  Цедење
  Стерилизирање на барабанот
  Rinse/spin
 • Дополнителни функции
  Одложен почеток
  Предперење
  Исклучување на центрифугата
  Функција пареа Да
  SteamTech – Да, грејач во када
 • Сензор за ниво на вода
 • Ладно перење 15°C
 • Сад за дозирање
 • 3 прегради во просторот за дозирање детергент
 • Заштита од прелевање Да
 • Заклучување – заштита за деца (CDP) Да
 • Димензии ШхВхД: 595х850х540 mm
 • Нето тежина на апаратот 58 kg
 • Приклучна моќ 220-240 V
 • Приклучна моќ 1700 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.