-25%

XIAOMI MI Електричен тротинет 1S

– Модел 1S
– Боја Црна
– Моќ 250W, до 25км/ч
– Напредни Функции Smart App, Kinetic Energy Recovery System, Е-ABS


Original price was: 35,000.00 ден.Current price is: 26,390.00 ден.

Спореди

Опис

  • Бренд Xiaomi
  • Модел 1S
  • Боја Црна
  • Моќ 250W, до 25км/ч
  • Напредни Функции Smart App, Kinetic Energy Recovery System, Е-ABS
  • Батерија автономија до 30 км
  • Гаранција 2 години

Ни пристигна и новиот наследник на незаборавната серија тротинети Xiaomi M365 – 1S. Едноставен и лесен за возење, лесно се пренесува и е практичен за избегнување гужви во прометните места и градови.

Поддржува три начини на возење, така што возењето можете да си го приспособите на личните потреби. На пример, доколку се наоѓате во гужва, едноставно променете го начинот на возење на “пешачење” (0-5км/ч), додека пак при стандарден начин тротинетот ќе достигнува брзина до 20 км/ч. Ако пак се наоѓате надвор од гужва, префрлете се на начин “Sport” така што тротинетот ќе постигне брзина до 25км/ч. Повеќенаменскиот екран ќе ви овозможи приказ на сите податоци во реално време, така што во секое време ќе ви бидат достапни информации како брзина, начин на возење, сигурност на тротинетот( заклучување) како и многу други корисни и потребни информации.

Во однос на екранот за разлика од првиот M365, овој модел може да се пофали со екран LCD многу посветол и позициониран на рачките и наследник на оној од Mi Electric Scooter Pro. Екранот прикажува важни информации за возењето како и вклучување на светлата.

Xiaomi 1S опремен е со еден преден LED фар во бела боја и еден заден LED фар во црвена боја. Моделот има и одлично ѕвонче кое служи за блокирање на рачките кога тротинетот е преклопен. Одлично изработена е диск кочницата а и класичната потпора која служи тротинетот да стои во исправена положба.

Xiaomi овој пат додал и нови странични рефлектори напред и назад со цел да се подобри уште повеќе видливоста на тротинетот навечер. На задниот дел тротинетот има црвено LED светло поголемо и повидливо за разлика од претходните модели. Светлото е поставено на пластичниот дел кој воедно е наменет за евентуална регистарска табличка ( веќе воведена во некои европски земји).

На предната страна од тротинетот се наоѓа LED фар кој свети одлично и го осветлува пределот кој се наоѓа пред самиот тротинет. Ова е можеби еден од новитетите кој најмногу се цени кај овој модел.

Кога станува збор за новитети, вреди да се напомене дека овој пат Xiaomi создаде поцврст преден бандаж. Сега има поголема цврстина, бидејќи е блокиран со две метални цевки. Со самото тоа нема простор за движење на бандажот.

Со помош на копчето вклучувајте и исклучувајте го тротинетот, менувајте го начинот на возење и контролирајте ги предното и задното светло. Рачките се направени од TPR материјал со цел да се обезбеди поудобно возење и попријатно искуство. Благодарение на Kinetic Energy Recovery System (KERS) претворете ја кинетичката во електрична енергија за подолг век на траење на батеријата. Составот за поврат на кинетичката енергија (KERS) е комплетно унапреден, а ефикасноста на претворање на енергијата е значително подобрена во однос на претходникот. Ефикасноста на искористување на енергијата може исто така да се прилагодува по пат на апликацијата Mi Home.

Тротинетот е опремен со гуми од 8,5’’ кои имаат одлична апсорпција на удари, способност за преминување препреки и се приспособуваат на нанерамните површини. Моторот се карактеризира со моќ до 500W (250W/500W) и литиумска батерија 18650. 1S овозможува удобно возење и автономија до дури 30 километри, а исто така без проблем ќе искачи нагорнини до 14%.

Бесплатната апликација овозможува пратење на возењето и анализа на податоците. На дофат може да ги имате и техничките податоци како на пример преостаната батерија и нејзина исправност. Ќе добиете известување доколку биде забележана некаква неправилност.

Веднаш се забележува дека новиот Xiaomi 1S е изработен од поквалитетни материјали во споредба со претходните тротинети. Метална подлога, делови од тротинетот изработени од алуминиум како и пластични елементи. Сето ова укажува на фактот дека тротинетот се наоѓа на едно повисоко ниво што се однесува до изработката. Може да се дефинира како Premium” изглед. На прв поглед ќе ви изгледа неверојатно тоа што едно превозно средство наменето за штедење на вашето скапоцено време може да ги поседува сите овие карактеристики, но верувајте нема да ве изневери.

Xiaomi Mijia 1S поседува IP54 сертификат за отпорност на вода и прашина (но тротинетот не е наменет за возење по вода). За да се стартува тротинетот потребно е малку да оттурнете со нога и тогаш моторот ќе почне да работи.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.