-13%

XIAOMI MI Електричен тротинет Essential Lite

– Моќ 250W (max 500W), до 20 км/ч
– Напредни Функции E-ABS + диск кочници, 3 начини на возење, Smart App, Kinetic Energy Recovery System
– Батерија автономија до 20 километри


29,320.00 ден 25,500.00 ден

Спореди

Опис

  • Бренд Xiaomi
  • Модел Essential
  • Боја Црна
  • Моќ 250W (max 500W), до 20 км/ч
  • Напредни Функции E-ABS + диск кочници, 3 начини на возење, Smart App, Kinetic Energy Recovery System
  • Батерија автономија до 20 километри
  • Димензии И Тежина 108 x 43 x 114 cm/ 108 x 43 x 49 cm (преклопен), 12кг
  • Гаранција 2 години

Повторно пристигна уште еден наследник на незаборавната серија Xiaomi M365 електрични тротинети – Essential. Едноставен и лесен за пренос од едно на друго место, меѓу другото одличен за градско возење на пократка релација и избегнување на гужвата во прометните места.

Изработен е од висококвалитетни материјали и опремен со двоен начин на кочење E-ABS + диск кочници. Моторот достигнува максимална моќ до 500W (250W/500W). Се карактеризира со литиум батерија од новата генерација со чија помош Essential ќе ви овозможи удобно градско возење и автономија до 20 километри а и совладување на нагорнини до 10%.

Поддржува 3 начини на возење, така што можете возењето да си го прилагодите на вашите потреби. Доколку се наоѓате во поголема гужва или сте опкружени со луѓе едноставно подесете го начинот на возење на “Пешачење” (0-5км/ч). Доколку брзината ја подесите на стандарден начин на возење, тротинетот ќе развие брзина до 15км/ч. На начин “Sport” тротинетот постигнува брзина до 20 км/ч.

Xiaomi Mi Essential може да се пофали и со повеќенаменска контролна табла на која се прикажани важни и корисни информации и тоа во реално време. Со само едно притискање на копчето сместено на контролната табла може да управувате со тротинетот и тоа: да го вклучувате или исклучувате, да го промените начинот на возење или да ги вклучите и исклучите предните светла.

Дизајнерите на тротинетот користеле TPR материјал за изработка на рачките.

Со Kinetic Energy Recovery System (KERS) кинетичката енергија ја претвора во електрична за што поголем век на траење на батеријата. Во однос на претходната генерација, составот за поврат на кинетичката енергија е целосно унапреден. При секое кочење или возење без додавање гас кинетичката енегија се претвора во електрична.

Со цел тротинетот подобро да ги поминува препреките и да ги ублажува ударите, опремен е со 8,5 инчни гуми.

Апликацијата Smart App ќе ви овозможи да го пратите возењето и да ги анализирате статистичките и технички податоци. На пример, преостаната батерија, состојба на истата и слично. Ќе добиете автоматско известување ако биде забележана некаква неправилност.

Xiaomi Mijia Essential поседува IP54 сертификат за заштита од прашина и дожд (но, тротинетот не е наменет за возење по вода).

За да го стартувате тротинетот потребно е лесно да одтурнете со ногата и моторот ќе почне да работи.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.