-13%

VIVAX Телевизор IMAGO Q SERIES 55Q10C

– Дијагонала (инчи) 55″
– Резолуција (px) UHD 4K 3840×2160
– Операционен систем Андроид 11
– USB 2x


33,340.00 ден 28,990.00 ден

Спореди

Опис

VIVAX QLED Q Series 55Q10C AndroidTV е нова премиум серија на паметни ТВ VIVAX QLED поддржана од системот Android 11. Wi-Fi или Bluetooth поврзувањето ви овозможува да го промените погледот на светот во секое време со помош на овој телевизор, без разлика дали се работи за видео, филмска содржина или социјални мрежи, сето тоа на екран со врвен квалитет, кој вклучува поддршка за HDR10+, Dolby Atmos и технологијата Dolby Vision.

Благодарение на форматите на звук и слика Dolby, HDR содржината што ја гледате изгледа прекрасно, а звукот на телевизорот е јасен и длабок. Со екран со минималистичка рамка, овој телевизор се вклопува во секој ентериер.

Телевизорот доаѓа со 2 GB работна (RAM) меморија и 16 GB меморија за складирање на апликации. Дигиталниот T2 H.265 ресивер, сателитски приемник S2 и други надворешни аудио/видео конекции овозможуваат целосно поврзување со сите надворешни уреди.

Содржините на Netflix, PrimeVideo и YouTube и многу други апликации се достапни преку продавницата на Google Play.

Телевизорот VIVAX QLED Q Series 55Q10C се произведува во Хрватска и е пример за одличен сооднос цена-квалитет. 100% контрола на производството особено придонесува за квалитетот на производството – секој поединечен телевизор се тестира минимум 4 часа пред да излезе од производната линија, за крајниот корисник да добие целосно исправен уред, со врвен квалитет и доверливост.

 • Боја сребрена
 • Материјал брусен метал
 • Две ногарки
 • Bluetooth
 • CI+
 • Дигитален аудио излез (оптички) 1x
 • HDMI 3x
 • Интегриран Wi-Fi
 • Влез на компонента YPbPr
 • Композитен AV влез 1x
 • LAN влез
 • Аудио од компјутер 3,5 мм
 • Сателитска врска F (DVB-S2) 1x
 • SCART
 • Пресликување на екранот
 • Влез за слушалки 1x
 • USB 2x
 • VGA
 • Теренско RF поврзување (ATV/DVB) 1x
 • Дијагонала (инчи) 55″
 • Дијагонала (cm) 139 см
 • Резолуција (px) UHD 4K 3840×2160
 • Операционен систем Андроид 11
 • Дигитален аудио излез (SPDIF)
 • Технологија на прикажување QLED
 • ТВ приемник DVB-T2 H.265, DVB-S2, DVB-C
 • Аудио моќност RMS (W) 10 W + 10 W
 • Dolby Digital
 • HDR да, HDR10+
 • Напојување 100-240 В
 • USB снимање
 • VESA 200 x 200
 • Гаранција 3 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.