-12%

ISKRA дигитален шублер

– Голем LCD дисплеј
– Прецизност при мерењето 0,01мм / 0,0005 инча
– Должина на мерењето од 0 до 150 мм


1,350.00 ден 1,190.00 ден

Спореди

Опис

Дигитален шублер 0-155мм
Изработен од стврднат нерѓосувачки челик
Лесното прилагодување на лизгачот овозможува прецизно и брзо мерење. Покрај тоа не дозволува поместување и мрдање на самиот шублер. Обезбедува точност на мерењето од 0,01мм и 0,0005 инча.
Дигиталното копче овозможува читање и приказ на метричен или емпириски формат.
Четири мерни функции:
надворешно мерење
внатрешно мерење
длабинско мерење
мерење по чекори

Голем LCD дисплеј
Прецизност при мерењето 0,01мм / 0,0005 инча
Должина на мерењето од 0 до 150 мм
Конвертирање од мм во инчи и обратно
Оди со заштитно кутивче и батерија тип LR44

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.