-13%

GORENJE Машина за сушење DNE8B/G

– Енергетска класа B
– StableTech страници за дополнителна стабилност
– А Класа на ефикасност на кондензација
– Капацитет на сушење 8 kg


31,040.00 ден 26,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Машина за сушење на алишта – кондензациска
 • Енергетска класа B
 • Essential линија
 • StableTech страници за дополнителна стабилност
 • А Класа на ефикасност на кондензација
 • Капацитет на сушење 8 kg
 • Врата 350 mm
 • ЛЕД дисплеј
 • DelayEnd
 • Прикажување на преостанато време на сушење
 • Копчиња
  Старт/Пауза
  Програми
 • Број на програми 16
 • Програми за сушење
  Сушење микс
  Pillow
  Програма за нега на облека за деца (Baby)
  Микс за пеглање
  Освежување (AirRefresh)
  Програма за постелнина
  Време 30 мин.
  Памук складирање
  Speed 89′
  Памук стандард
  Кошули
  Програма за спортска облека
  Време 60 мин.
  Sensitive
  Синтетика/микс пеглање
  Волна
 • Дополнителни функции
  Систем против гужвање AntiCrease
  Ниска температура на сушење
  Поставување на нивото на сушење
  Одложен старт
  Начин на сушење
 • Карактеристики
  Едноставно чистење на филтерот
  Реверзибилно движење на барабанот
 • Сензори
  Сензор на влажност
  Звучен сигнал
  Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min)
  Предупредување за полн сад за кондензатот
  Прилагодување на интензитетот на алармот на звукот
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Бучност dB(A) 65
 • Материјал на када Поцинкуван барабан
 • Димензии ШхВхД: 600х850х625 mm
 • Нето тежина на апаратот 39.4 kg
 • Приклучна моќ 220-240 V
 • Приклучна моќ 2700 W

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.