-12%

BOSCH Машина за сушење WTH 83002BY

– WTH83002BY e seria 4 сушара со топлинска пумпа А+
– Начин на сушење: Кондензациски
– Капацитет: 1-7 кг


46,250.00 ден 40,700.00 ден

Спореди

Опис

 • WTH83002BY e seria 4 сушара со топлинска пумпа А+
 • Начин на сушење: Кондензациски
 • Капацитет: 1-7 кг
 • Волумен на барабанот 112 л
 • Годишна потрошувачка на енергија во kWh за стандардна програма за памук базирана на 160 циклуси на сушење
 • Потрошувачка на енергија: 243 kWh годишно
 • ECARF печат за квалитет: врвно сушење на алиштата по највисок стандард, погодни за лица кои имаат алергија
 • EasyClean filter: едноставно чистење на заштитниот филтер за кондензаторот
 • Посебни програми:
  Нежно сушење, Кошули/Блузи, Lingerie, Волна,Памук, Спортсна облека, Пешкири, Мешана ткаенина, Програма по избор за топло сушење, Програма по избор за ладно сушење
 • Super 40′: за мал обем на алишта, околу 10 работни кошули кои се сушат брзо за 40 минути
 • Додатни опции:
  Бирање на степенот на сувост
  Фино прилагодување на степенот на сувост
  Лесно за пеглање
 • ActiveAir: иновативно сушење со топлинска пумпа при што значително се намалува потрошувачката на ел.енергија
 • SensitiveDryingSystem: специјална структура на барабанот за идеално меки и перфектно исушени алишта кој не дозволува алишта да се залепат во внатрешноста
 • AntiVibration Design: за потивко и стабилно сушење
 • AutoDry: нежно сушење на алиштата до саканото ниво на сувост со помош на интелегентните сензори
 • Индикатор за сушењето на Лед екран
 • easyCleanfilter: за практично остранување на влакната од заштитниот филтер на кондензаторот
 • Потполно електронско управување на сите програми
 • Timer: можност за одложен старт 1-24 часа
 • Ниво на бучавост: 65 dB (A) re 1pW
 • Нова генерација Bosch сушари со еколошки гас Propan R290
 • Целосна гаранција на производот од 24 месеци
 • Заштита за децата-сигурносна брава
 • Димензии: (В x Ш x Д): 84.2 x 59.8 x 58.9 см

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.