-13%

GORENJE Машина за перење WNPI 82BS

– Капацитет за перење 8 kg
– Број на вртежи на центрифугата 1200 rpm
– WaveActive барабан
– Инвертер PowerDrive мотор


27,600.00 ден 23,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа A+++
 • Ниво на бучност при перење dB(A) 53
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A) 72
 • StableTech страници за дополнителна стабилност
 • Капацитет за перење 8 kg
 • Волумен на барабанот 54 l
 • Број на вртежи на центрифугата 1200 rpm
 • WaveActive барабан
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 10309 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0.9 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 185 kWh
 • ЛЕД дисплеј
 • Копче за Старт/Пауза
 • Број на програми 16
 • Основни програми
  – Памук
  – Волна/Рачно перење
  – Микс синтетика
 • Специјални програми
  – Дополнителна хигиена
  – Eco 40-60 °C
  – Брзо 20′ минути
  – PowerWash 59′
  – Кошули
 • Дополнителни програми за перење
  – Стерилизирање на барабанот
  – Центрифугирање/цедење
  – Плакнење/омекнување
 • Режими на перење
  – NormalCare
  – TimeCare
 • Додавање алишта
 • Зачувување на личните прилагодувања
 • Функција пареа SteamTech
 • Звучна изолација
 • Сензор за температура
 • Сензор за полнење
 • Сензор за пена
 • Сензор за ниво на вода
 • Сад за дозирање
 • 3 прегради во просторот за дозирање детергент
 • Заштита од прелевање
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Димензии ШхВхД 600х850х545 mm
 • Бруто тежина на апаратот 65.5 kg
 • Приклучна моќ 220-240 V
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.