-13%

GORENJE Машина за перење WNEI74AS

– Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
– Капацитет за перење: 7 kg
– Волумен на барабанот: 54 l
– Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј


31,610.00 ден 27,490.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+++
 • Боја: Бела боја
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • WaveActive барабан
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Одложен старт: Да
 • Ладно перење: Копче
 • Едноставно користење
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење,
 • Програма за дополнителна хигиена
 • Специјални програми: Детска облека / Кошули / PowerWash 59′ / Брзо 20′ минути / Програма за производи полнети со пердуви (Pillow) / Програма за миленици / Програма за секојдневно перење
 • Едноставно пеглање
 • Регулирање на температурата
 • Quick програма
 • Кратење на програмата на две нивоа
 • Режими на перење: NormalCare, TimeCare
 • Функција пареа
 • SteamTech третман со пареа
 • Звучен сигнал
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • StableTech страници за дополнителна стабилност
 • Нежно затворање на вратата
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Годишна потрошувачка на вода: 9.554 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 166 kWh
 • Време на перење: 214 мин.
 • Ниво на бучност при перење: 52 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на вода на Еко програма 40-60°C: 45 l
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 62,7 cm
 • Нето тежина на апаратот: 65,1 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 66,5 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
 • Приклучна моќ: 1.900 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.