-13%

GORENJE Машина за перење WNHPI72SCS

– Капацитет за перење 7 kg
– Волумен на барабанот 43 l
– Број на вртежи на центрифугата 1200 rpm
– Инвертер PowerDrive мотор


Достапност:

Нема на залиха

Original price was: 23,000.00 ден.Current price is: 19,990.00 ден.

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Енергетска класа A
 • Ниво на бучност при перење dB(A) 58
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A) 76
 • Боја Бела
 • Капацитет за перење 7 kg
 • Волумен на барабанот 43 l
 • Број на вртежи на центрифугата 1200 rpm
 • SnowFlake drum
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Време на програмата на 60°C 279 min
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 9240 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0.701 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 174 kWh
 • Одложен почеток на перење (24 часа)
 • DelayEnd – Yes
 • Број на програми 15
 • Основни програми – Памук, Програма за спортска облека, Волна, Микс, Брзо перење, Специјални програми, Детска облека, Eco 40-60 °C, Совршено црно (PerfectBlack), Еко 20°C, Програма за производи полнети со пердуви (DownWear), Програма против алергии (AllergyCare)
 • Дополнителни програми за перење – Цедење, Стерилизирање на барабанот, Rinse/spin
 • Дополнителни функции – Предперење, Одложен почеток, Исклучување на центрифугата, Функција пареа
 • SteamTech – Да, грејач во када
 • Сензор за ниво на вода
 • Ладно перење 15°C
 • 3 прегради во просторот за дозирање детергент
 • Заштита од прелевање
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Димензии ШхВхД: 595х845х450 mm
 • Нето тежина на апаратот 59 kg
 • Приклучна моќ 220-240 V
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.