-13%

VILLAGER Моторен чистач на снег VST 70

– Електричен стартер
– LED ноќно светло
– Рачка со греачи
– Четиритактен мотор со воздушно ладење


Original price was: 73,600.00 ден.Current price is: 64,000.00 ден.

Спореди

Опис

Villager чистачите на снег користат моќен OHV мотор кој ги поседува максималните перформанси кои се неопходни за работа во тешки зимски услови. Посебниот систем на електронски старт значително го олеснува стартувањето на моторот при ниски температури. Лесна конструкција за управување во сите временски услови. Широки гуми со длабоки шари за заледена подлога за постигнување на максимално триење. Опремен со LED ноќно светло за ноќна работа, со греачи на рачките за удобна работа и во ладни услови, достапни командни полуги за безбедна работа, повеќестепенски менувач со две брзини назад за полесно маневрирање, дизајниран за најприбирливите корисници кои не прават компромиси.

 • Електричен стартер
 • LED ноќно светло
 • Рачка со греачи
 • Четиритактен мотор со воздушно ладење
 • Волумен на моторот 212 cm³
 • Моќност на моторот / број на вртежи 4.4 kW (3600 rpm)
 • Работна ширина 660 mm
 • Работна длабина 510 mm
 • Далечина на исфрлање на снегот од 5 до 11 m
 • Пречник на тркала 365 mm
 • Број на брзини напред 6
 • Број на брзини назад 2
 • Тежина 88 kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.