-13%

TESLA Замрзнувач RH 2950M1

– Висина: 85 cm
– Ширина: 111,5 cm
– Рачно одмрзнување
– Нето волумен: 290 l


Original price was: 20,700.00 ден.Current price is: 17,990.00 ден.

Спореди

Опис

 • Tesla замрзнувач RH2950M1
 • Бела боја
 • Висина: 85 cm
 • Ширина: 111,5 cm
 • Рачно одмрзнување
 • Нето волумен: 290 l
 • Капацитет на замрзнување: 14 kg/24 h
 • Време на чување при престанок на струја: 57 h
 • Фреон: R600A/56 g
 • Енергетска класа: F
 • Потрошувачка на енергија 24h/год: 0,73/286 kWh
 • Бучност: 43 dB
 • Климатска класа: T
 • Класа на замрзнувач: 4 звезди, -18 ºC
 • Рачна контрола на температура
 • Предна дренажа: отворот за вода е лесно достапен
 • Цврсти шарки: капакот е стабилен во положби помеѓу 45 и 90 степени
 • Врсти на корпа и број: жичани/2
 • Напојување: 220-240 V/50 Hz
 • Димензии (ŠxVxD): 1115 x 850 x 645 mm
 • Тежина neto/bruto: 42/47 kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.