-13%

GORENJE Замрзнувач FH401CW

– Енергетска класа: A+
– Врата: Метална врата
– Шарка на вратата: Самозатварачка врата
– Ногарки: 4


Original price was: 24,710.00 ден.Current price is: 21,490.00 ден.

Спореди

Опис

 • Енергетска класа: A+
 • Врата: Метална врата
 • Шарка на вратата: Самозатварачка врата
 • Ногарки: 4
 • Климатска класа: SN, N, ST, T
 • Број на ѕвездички: ****
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 385 / 384 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 385 / 384 l
 • Капацитет на замрзнување: 20 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 54 h
 • Електронско управување
 • Рачно одмрзнување
 • Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C)
 • Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување на капакот
 • Простор за замрзнување: 2 корпи
 • Заклучување на вратата
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,86 kWh
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 316 kWh
 • Бучност: 39 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 130 × 85 × 74 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 135 × 89 × 77 cm
 • Нето тежина на апаратот: 53 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 56 kg
 • Приклучна моќ: 75 W
 • Осигурувач: 10 A

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.