-13%

SAMSUNG Мобилен телефон Galaxy S21 FE 5G

– Android 12, One UI 4
– IP68 водоотпорна (1.5m за 30 мин)
– Corning Gorilla Glass Victus
– Екран 6.4″ (2340 x 1080) FHD + Dynamic AMOLED 2X, 120Hz


64,400.00 ден 55,999.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 12, One UI 4
 • IP68 водоотпорна (1.5m за 30 мин)
 • Corning Gorilla Glass Victus
 • Екран 6.4″ (2340 x 1080) FHD + Dynamic AMOLED 2X, 120Hz
 • Chipset:Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm)
 • Octa-core (1×2.84 GHz Kryo 680 & 3×2.42 GHz Kryo 680 & 4×1.80 GHz Kryo 680)
 • GPU:Adreno 660
 • Интерна меморија:128GB,RAM 6GB
 • Примарна камера:
  12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76″, 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
  8 MP, f/2.4, 76mm (telephoto), 1/4.5″, 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom
  12 MP, f/2.2, 13mm, 123˚ (ultrawide), 1/3.0″, 1.12µm
 • Секундарна камера:
  32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.74″, 0.8µm
 • 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • GPS with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
 • USB Type-C
 • Fast charging 25W, 50% in 30 min
 • Fast wireless charging 15W
 • Reverse wireless charging
 • USB Power Delivery 3.0
 • Батерија:Li-Ion 4500mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.