-13%

SAMSUNG Мобилен телефон A52s

– Android 11, One UI 3.1
– Eкран:6.5″(1080 x 2400) Super AMOLED
– Водоотпорен IP67 ( од 1m за 30 mins)
– Corning Gorilla Glass 5


Original price was: 32,999.00 ден.Current price is: 28,690.00 ден.

Спореди

Опис

 • Android 11, One UI 3.1
 • Eкран:6.5″(1080 x 2400) Super AMOLED
 • Водоотпорен IP67 ( од 1m за 30 mins)
 • Corning Gorilla Glass 5
 • Chipset:Qualcomm Snapdragon 778G 5G (6 nm)
 • CPU:Octa-core 2.4GHz, 1.8GHz
 • GPU:Adreno 642L
 • Интерна меморија:
  ROM Меморија:128GB
  RAM Меморија:6GB
 • Примарна камера:
  64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7″, 0.8µm, PDAF, OIS
  12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
  5 MP, f/2.4, (macro)
  5 MP, f/2.4, (depth)
 • Секундарна камера:
  32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8″, 0.8µm
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.2, A2DP, NFC
 • GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • USB Type-C 2.0, USB On-The-Go
 • Fast charging 25W
 • Батерија:Li-Ion 4500mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.