-13%

INTEX Пумпи со песочни филтри

– со капацитет од 4500 л/ч
– со капацитет од 7900 л/ч
– со капацитет од 10000 л/ч
– со капацитет од 12000 л/ч


11,890.00 ден17,890.00 ден

Clear
Спореди

Опис

Песочните пумпи се моќно средство за прочистување на водата од базените. Секој моемнт во водата влегува прашина, нечистотија и песок кој се акумулира. Овие пумпи ќе ви заштедат и време и пари и ќе ви овозможат поретко заменување на водата во базените. Водата која циркулира низ пумпата се прочистува со помошна специјален филтер со песон (silica sand). Се што вие треба да направите е да го сетирате 24 часовниот тајмер кога пумпата да почне со работа. Позитивната страна им е исто така што филтрите за овие пумпи се менуваат еднаш во неколку години.

Достапни пумпи:
– со капацитет од 4500 л/ч
– со капацитет од 7900 л/ч
– со капацитет од 10000 л/ч
– со капацитет од 12000 л/ч

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.