-21%

HISENSE Инвертер клима уред Easy Smart CA35YR03G

– Филтер со активен јаглен
– Wi-Fi управување: Подготвен
– Проток на воздухот: 550 m³
– Работна температура во режим на греење : -15- 24


Original price was: 32,200.00 ден.Current price is: 25,490.00 ден.

Спореди

Опис

HISENSE Инвертер клима уред Easy Smart CA35YR03G

 • Работна температура во режим на греење : -15- 24
 • Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43
 • Опсег на поставување на температура: 16-30
 • Компактен дизајн
 • Копче за рачно управување
 • Режим на работа: Инвертер
 • Разладно средство: R32
 • Меморија на позицијата на насочувачите
 • Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно
 • EER: 2,98
 • Енергетска класа – греење: А+
 • Брзина на надворешниот вентилатор: 3
 • Брзина на внатрешниот вентилатор: 7
 • Моќност за ладење (BTU/h): 12000
 • Моќност за ладење (BTU/h): 12000
 • Далечински управувач како собен термостат
 • Скриен ЛЕД дисплеј
 • Затемнување на екран
 • Само-дијагностика
 • Автоматски внатрешен вентилатор
 • Просечна грејна моќност (Pdesignh) – просечна грејна сезона: 2,7 kW
 • Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) – просечна грејна сезона: 2,7 kW
 • Моќност за ладење: 3,4 kW
 • Капацитет на одвлажнување: 1,2 L/h
 • Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm
 • Филтер со активен јаглен
 • Автоматско работење
 • Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)
 • Заштита од замрзнување
 • Ноќен режим на работа – Night mode
 • Турбо функција
 • Ладење
 • Греење
 • Функција за отстранување на влага
 • Вентилирање – проветрување
 • Тајмер 24h
 • Приклучна моќ(V): 220-240 V
 • Минимална јачина на звукот: 56 dB(A)re1pW
 • Грејна моќност: 3.800 W
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
 • Фреквенција: 50 Hz
 • Разладна моќност: 3.400 W
 • Полнење на фреон: 0,58 gr
 • Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2×10-5Pa
 • Максимален звучен притисок: 39 dB(A)2×10-5Pa
 • Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.050 W
 • Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1.140 W
 • Минимален проток на воздух: 350 m³
 • Проток на воздухот: 550 m³
 • Цевка за течност: 6,35 mm
 • Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53 mm
 • Максимална должина на цевките: 15 m
 • Максимална висинска разлика: 8 m
 • Номинална вредност на струјата при ладење: 5 A
 • Номинална вредност на струјата при греење: 4,7 A
 • Сооднос SEER – ладење: 6,1
 • Сооднос SCOP – греење: 4
 • Коефициент COP: 3,62
 • Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2×10-5Pa
 • Максимален звучен притисок: 39 dB(A)2×10-5Pa
 • Wi-Fi управување: Подготвен
 • Димензии (ШxВxД): 79 × 25,5 × 20 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 85 × 32 × 26 cm
 • Нето тежина на апаратот: 7,1 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 8,38 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Зошто треба да го изберете Hisense климатизерот?  Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.