-13%

GORENJE Машина за перење WNPI74A

– Капацитет за перење 7 kg
– Волумен на барабанот 54 l
– Број на вртежи на центрифугата 1400 rpm
– WaveActive барабан


24,710.00 ден 21,490.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа A+++
 • Ниво на бучност при перење dB(A) 52
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A) 73
 • Боја Бела
 • StableTech страници за дополнителна стабилност
 • Капацитет за перење 7 kg
 • Волумен на барабанот 54 l
 • Број на вртежи на центрифугата 1400 rpm
 • WaveActive барабан
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Времетраење на програм перење на 30°C – Памук 67 min
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 9554 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0.86 kWh
 • ЛЕД дисплеј
 • Копче за почеток
 • Старт/Пауза
 • Број на програми 16
 • Основни програми
  Памук
  Волна/Рачно перење
  Микс синтетика
  Специјални програми
  Дополнителна хигиена
  Eco 40–60
  Брзо 20′ минути
  PowerWash 59′
  Фармерки
 • Дополнителни програми за перење
  Стерилизирање на барабанот
  Центрифугирање/цедење
  Плакнење/омекнување
 • Стоп на пумпата
 • Зголемено ниво на вода
 • Брзо перење
 • Shortening program one level
 • Пауза
 • Додавање алишта
 • Зачувување на личните прилагодувања
 • Предперење
 • Лесно пеглање
 • Исклучување на центрифугата
 • Функција пареа
 • SteamTech
 • SuperHygiene
 • Звучен сигнал
 • Сензори
  Сензор за температура
  Сензор за полнење
  Сензор за пена
  Сензор за ниво на вода
 • Сад за дозирање
 • 3 прегради во просторот за дозирање детергент
 • Заштита од прелевање
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Димензии ШхВхД: 600х850х545 mm
 • Нето тежина на апаратот 65.2 kg
 • Приклучна моќ 1900 W

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.