-10%

FAVORIT Машина за перење L – 8101 N

– Вртежи во минута (RPM) 1000
– Капацитет 8 KG
– Иноксен барабан 51 Л.
– Програми 15


Original price was: 18,500.00 ден.Current price is: 16,600.00 ден.

Спореди

Опис

 • Димензии В/Ш/Д – 84,50 /59,50 /55,00 CM
 • Вртежи во минута (RPM) 1000
 • Капацитет 8 KG
 • Иноксен барабан 51 Л.
 • Програми 15
 • Електронски програматор
 • Копче за контрола на температура
 • Енергетска класа D
 • Еко систем за заштеда на енергија
 • Заштита против протекување
 • Заштита од пења
 • Систем за автоматски баланс
 • Систем за детектирање грешка
 • Детско заклучување
 • Отстранувачки горен капак
 • Потрошувачка 194 KWH/ANNUM
 • Потрошувачка на вода 10224 L/ANNUM
 • Бучава 58 DB
 • Бучава при центрифугирање 76 DB
 • Брза програма 15 минути на 30 °C
 • Копче за регулација на вртежи
 • Сензор за половично полнење
 • Allergy safe програма
 • Одложен старт
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.