-13%

GORENJE Машина за перење и сушење WD2A164ADS

– Капацитет за перење 10 kg
– Капацитет на сушење 6 kg
– Број на вртежи на центрифугата 1400 rpm
– Инвертер PowerDrive мотор


49,440.00 ден 42,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Машина за сушење на алишта – кондензациска
 • Енергетска класа A
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A) 72
 • Ниво на бучност при перење dB(A) 56
 • Ултра ладна врата (UCD)
 • Капацитет за перење 10 kg
 • Капацитет на сушење 6 kg
 • Број на вртежи на центрифугата 1400 rpm
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • RainDrop drum
 • Волумен на барабанот 66 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 10120 l
 • Потрошувачка на вода (перење+сушење) 89 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0.86 kWh
 • Потрошувачка на електрична енергија (перење+сушење) 3.46 kWh
 • ЛЕД дисплеј
 • Одложен старт
 • DelayEnd – Да
 • Старт/Пауза
 • Број на програми 15
 • Основни програми: Памук, Синтетика, Микс, Волна, Брзо перење
 • Специјални програми: QuickWash 15′, Еко 20°C, Микс, Програма против алергии (AllergyCare)
 • Дополнителни програми за перење: Цедење, Стерилизирање на барабанот, Плакнење
 • Програми за сушење: Auto dry, Памук стандард, Synthetic/mix storage, Освежување со пареа (SteamRefresh), AllergyCare
 • Тајмер
 • Додавање алишта
 • Предперење
 • Исклучување на центрифугата
 • Регулирање на температурата
 • Функција пареа
 • Ладно перење
 • Сад за дозирање
 • 3 прегради во просторот за дозирање детергент
 • Power JetWash
 • Заштита од прелевање
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Димензии ШхВхД: 595х845х610 mm
 • Нето тежина на апаратот: 70 kg
 • Приклучна моќ 220-240 V
 • Приклучна моќ 1750 W
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.