-13%

GORENJE Аспиратор DF6116E

 • Влечна сила 400 m³/h
 • Ширина : 59,8 см
 • Копче со 3 брзини
 • Боја : СиваOriginal price was: 7,810.00 ден.Current price is: 6,790.00 ден.

Спореди

Опис

 • Вграден кујнски аспиратор
 • Издувно и проточно
 • Енергетска класа: E
 • Материјал на куќиште/декоративен оџак: Инокс
 • Боја на куќиште/декоративен оџак: Сива
 • Енергетска класа на осветлувањето : E
 • Енергетска класа на филтерот за маснотии: E
 • Енергетска класа на проток на воздух: F
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 400 m³/h
 • Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 316 m³/h
 • Пречник на одводното црево: 12 cm
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 240 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 328 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 400 m³/h
 • Механичко управување
 • Управување: Преклопник
 • Број на степени на вентилаторот: 3
 • Тип на сијалица: LED
 • Копче за уклучување/исклучување на светлото
 • Осветлување: 2
 • Моќност на осветлување: 6 W
 • Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии
 • Јаглен филтер: 646780
 • Филтер за маснотии кој се мие
 • Број на мотори: 2
 • Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW
 • Висина: 173 mm
 • Годишна потрошувачка на енергија: 163,4 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 59,8 × 17,3 × 29,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 8,3 kg
 • Приклучна моќ: 250 W
 • Осигурувач: 10 A
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.