-12%

BOSCH Машина за садови SMS 4HKI02E

– Капацитет : 13 комплета
– HygienePlus – антибактериско долго перење на висока температура од 70 °C
– varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење
– EcoSilenceDrive: инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција


49,380.00 ден 43,450.00 ден

Спореди

Опис

 • SMS4HKI02E e seria 4, D ен. класа, самостојна м. за садови –Home Connect
 • Капацитет : 13 комплета
 • Бучавост : 44 dB(A) re 1 pW
 • HygienePlus – антибактериско долго перење на висока температура од 70 °C
 • Екстра сушење, прилагодено за сушење пластика
 • varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење
 • EcoSilenceDrive: инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција
 • Програми/Функции:
 • Бр.програми 6 : Интензивно 70 °C, Ауто 45 – 65 °C, Eco 50 °C, 1h 65 °C ,Тивок 50 °C, Favourite
 • Број на температури : 5
 • Број на посебни функции : 4
 • varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење
 • ExtraDry: програма за сушење на садови кои се особено тешки за сушење
 • Home Connect: Silence on demand (преку апликација Home Connect)
 • Половично перење
 • Технологија/Сензорика:
 • ActiveWater- максимална економичност при користење на водата
 • DosierAssistent – кога користите таблета за перење, нејзино идеално растворање во машината
  EcoSilenceDrive – инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција
  Loadsensor – сензорот гарантира оптимално користење на водата за да штеди и вода и електрична енергија
  Разменувач на топлина – секогаш вистинската температура за хигиенско и ефикасно сушење на садовите
  Регенеративна електроника
  Трослоен самочистечки филтер
 • Управување/Дисплеј:
 • Можност за одложен старт : 1-24 часа
 • LED дисплеј за повторно полнење на сол
 • LED дисплеј за повторно полнење на сjaj
 • Потрошувачка на енергија на 100 перења во еко програмата: 84 kWh
 • Систем на корпи во машината:
 • Rackmatic – горната корпа се прилагодува по висина
 • Сигурност и заштита:
 • AquaStop: доживотна гаранција за заштита од поплава
 • Целосна гаранција на производот од 24мес.
 • Димензии (В х Ш х Д): 84,5 x 60 x 60

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.