-13%

ALFA PLAM Камин на пелети COMMO 15

Камин на пелети COMMO 15

 • Капацитет: 15 kW
 • Површина на загревање:58-96 m2
 • Димензии: 520 x 570 x 1010 mm
 • Капацитет на резервоарот за пелет: 25kgOriginal price was: 122,000.00 ден.Current price is: 106,090.00 ден.

Спореди

Опис

 • Капацитет: 15 kW
 • Димензии: 520 x 570 x 1010 mm
 • Пречник на димен отвор:80 mm
 • Потрошувачка на пелети мин/макс:1,2/3,5kg/h
 • Максимално време на работа со полн резервоар:21h
 • Капацитет на резервоарот за пелет: 25kg
 • Капацитет на котел: 32l
 • Волумен на загревање:150/250 m3
 • Површина на загревање: 58-96 m2
 • Тежина: 181/223 kg
 • Степен на искористеност: 92.1 %
 • Енергетска класа A+
 • Бои: црвена, црна, крем

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.