-10%

Камин PRITY PLW25

Камин PRITY PLW25
– Максимална моќност: 26 + 2 kW
– Боја – ivory
– Вкупна моќност : 28 кw  (воздушно 2kw  радијатори 26kW )
– Редуцирана вкупна моќност: 8 kW
– Големина ( a x b x h /cm) : 56 x 60 x 99 cm


Original price was: 145,400.00 ден.Current price is: 130,860.00 ден.

Спореди

Опис

 • Максимална моќност: 26 + 2 kW
 • Боја – ivory
 • Вкупна моќност : 28 кw  (воздушно 2kw  радијатори 26kW )
 • Редуцирана вкупна моќност: 8 kW
 • Големина ( a x b x h /cm) : 56 x 60 x 99 cm
 • Teжина: 168 kg
 • Сензор за заштита
 • 5 степени на сила и автоматско управување
 • Температура на издувни гасови 115°C
 • Ефективност до 92%
 • CО емисија на штетни гасови (О2 реф=13%) : 0,0158%
 • Капацитет на разменувачот на топла вода 28 l
 • Максимален работен притисок 1,5 bar
 • Довод на ел. енергија AC 230V 50Hz
 • Целосна електрична сила 400W
 • Работна електрична сила 100 W
 • Горивото –дрвени пелети вид ø 6mm/ 30mm
 • Капацитет на резервоарот за пелети 30 kg
 • Консумпција на палетите при номинална сила : 5,9 kg/h
 • Kонсумпција на палетите при минимална сила : 1,67 kg/h
 • Дијаметар на влезниот воздух за согорување ø50 mm
 • Дијаметар на излезниот воздух на гасовите ∅100mm
 • Притисок на оџакот (±2Pa) : 12Pa
 • Неделно програмирање на сензорот за температурата на собата
 • 1 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.