-10%

Камин TIM SISTEM RITTIUM 7

Камин TIM SISTEM RITTIUM 7

 • Сила на каминот: 6,8,10 kW
 • Погоден за : 55 m²
 • Без приклучок на парно
 • Големина(a x b x h):457 x 570 x 996 mmOriginal price was: 49,660.00 ден.Current price is: 44,690.00 ден.

Спореди

Опис

 • Камин
 • Максимална моќност :  6,8,10 kW
 • Димензии: (ШxДxВ): 457 x 570 x 996 mm
 • Погоден за : 55 m²
 • Тежина: 108 kg
 • Гориво дрвени пелети вид Ø 6mm L≈30mm
 • Одвод на чад: Ø 80 mm
 • Провев во оџакот: 10-14 Pa
 • Капацитет на резервоарот: 19 kg
 • Напон: 230±15% V
 • Фрекфенција: 50Hz
 • Електрична сила при работа:    55- 160W     *
 • Електрична сила при палење: 400- 450W    **
 • Номинален степен на искористеност: 87,6%
 • Редуцирана моќност :2,87 kW
 • Номинална потрошувачка на пелети:  2,4 kg
 • Редуцирана потрошувачка на пелети: 0,8 kg
 • Редуцирана емисија на CO (13%O2) 0,0133%
 • Максимална температура на издувните гасови:160 °C
 • Содржина на прашина:45,4 mg/m³
 • Работна температура: 5 ÷  60 °C
 • Температура на складирање: 10 ÷  60°C
 • Максимална релативна влажност (без кондензација): 87,6%* Во зависност од тоа кои вентилатори се вклучени како и моторот на редукторот
  ** Запалувач и вентилатор на издувните гасови вклучени на (400W), a моторот на редукторот повремено се исклучува
 • 1 година гаранција

 

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.