-10%

Камин TIM SISTEM AQUAS 22

Камин TIM SISTEM AQUAS 22

 • Сила на каминот: 22 kW
 • Погоден за : 122 m²
 • Со приклучок на парно
 • Големина(a x b x h):550 x 660 x 1110 mmOriginal price was: 95,490.00 ден.Current price is: 85,940.00 ден.

Спореди

Опис

 • Камин
 • Maксимална моќност : 22 kW
 • Вкупна моќност : 20 кw (воздушно 2,75kw  радијатори 17,25kW)
 • Погоден за : 122 m²
 • Eфикасност: 93,77 %
 • Димензија(Š x D x V): 550 x 660 x 1110 mm
 • Teжина: 220 kg
 • Гориво дрвена пелета вид (ø6 mm Lø30 mm)
 • Oдвод на чад: ø80 mm
 • Провев во оџакот: 10-14 Pa
 • Kaпацитет на резервоарот: 40 kg
 • Напон: 230 ± 15% V
 • Фрекфенција: 50 Hz
 • Eлектрична сила при работа:    55 –  160 W *
 •  Eлектрична сила при палење: 400 – 450 W **
 • Номинален степен на искористеност: 93,77 %
 • Редуцирана вкупна моќност : 7 кw = ( воздушно 3kw  радијатори 4kW)
 •  Номинална потрошувачка на пелета: 4,65 kg
 • Редуцирана потрошувачка на пелети: 1,55 kg
 • Редуцирана емисија на CO  (13%O2):   0,0048%
 • Содржина на прашина: 19 mg/Nm²
 • Температура на издувните гасови мах : 99 ºC
 • Работна температура: 5 ÷ 60 ºC
 • Температура на складиштето: 10 ÷ 60 ºC
 • Максимална релативна влажност (без кондензација): 94%* Во зависност дали пумпата е вклучена ,како и мотор редукторот
  ** Запалката и вентилаторот на издувните гасови се вклучени (400W), а мотор редукторот повремено

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.