-13%

Камин на пелети ALFA PLAM LUCA

Камин на пелети ALFA PLAM LUCA

Капацитет: 8 kW
Површина на загревање:51 m2
Димензии: 500 x 490 x 955 mm
Капацитет на резервоарот за пелет: 23kg


71,400.00 ден 62,090.00 ден

Спореди

Опис

 • Капацитет: 8 kW
 • Димензии: 500 x 490 x 955 mm
 • Пречник на димен отвор:80 mm
 • Потрошувачка на пелети мин/макс:0,82/2,03kg/h
 • Максимално време на работа со полн резервоар:28h
 • Капацитет на резервоарот за пелет: 23kg
 • Волумен на загревање:133 m3
 • Површина на загревање:51 m2
 • Тежина: 110/128 kg
 • Степен на искористеност:84,60 %
 • Бои: црвена, црна, крем
 • Енергетска класа A+

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.