-10%

Камин TIM SISTEM AQUAS 15

Камин TIM SISTEM AQUAS 15

 • Сила на каминот: 16 kW
 • Погоден за : 90 m²
 • Со приклучок на парно
 • Големина(a x b x h):523 x 684 x 1041 mmДостапност:

Нема на залиха

Original price was: 83,880.00 ден.Current price is: 75,490.00 ден.

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Камин TIM SISTEM AQUAS 15
 • Maксимална моќност : 16 kW
 • Вкупна моќност : 15 кw (воздушно 4,30kw  радијатори 10,70 kW)
 • Големина(a x b x h):523 x 684 x 1041 mm
 • Погоден за : 90 m²
 • Eфикасност: 92,37 %
 • Teжина: 145 kg
 • Гориво дрвена пелета(ø6 mm Lø30 mm)
 • Oдвод на чад: ø80 mm
 • Провев во оџакот: 10-14 Pa
 • Kaпацитет на резервоарот: 19 kg
 • Напон: 230 ± 15% V
 • Фрекфенција: 50 Hz
 • Eлектрична сила при работа:   55 – 160 W *
 • Eлектрична сила при палење: 400 – 450 W **
 • Номинален степен на искористеност: 92,37 %
 • Редуцирана вкупна моќност : 6кw = ( воздушно 2,5kw  радијатори 3,5kW)
 • Номинална потрошувачка на пелета: 3,475 kg
 • Редуцирана потрошувачка на пелети: 1,392 kg
 • Редуцирана емисија на CO  (13%O2): 0,0053 %
 • Температура на издувните гасови мах : 124 ºC
 • Работна температура: 5 ÷ 60 ºC
 • Температура на складиштето: 10 ÷ 60 ºC
 • Максимална релативна влажност (без кондензација): 92,37%

* Во зависност дали пумпата е вклучена ,како и мотор редукторот
** Запалката и вентилаторот на издувните гасови се вклучени (400W), а мотор редукторот повремено

 • 1 година гаранцијa

 

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.