-13%

ISKRA Дигитален агломер 5422-200

– Должина: 200мм
– За лесно мерење и пренос на агли од компоненти
– Лесен за читање на LCD дисплеј


1,840.00 ден 1,599.00 ден

Спореди

Опис

 • Дигитален агломер Искра
 • Должина: 200мм
 • За лесно мерење и пренос на агли од компоненти
 • Лесен за читање на LCD дисплеј
 • Мерење на ниво на горни и долни рабови
 • Должина на мерки: 0-360 Степени
 • Прецизност: +- 0,03 степени
 • Повторливост: 0.05 Степени
 • Алгомерот има функција (позиција) нула што овозможува хоризонтално и вертикално мерење
 • Таквото позиционирање дозволува мерење во секоја позиција
 • Обратно читање
 • Батерија 3V CR3032
 • Стабилен и разноврсен мерач

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.