-13%

GORENJE Бојлер за бања TGR100NG

 • Бела: боја
 • Волумен: 96,1 l
 • Монтажа: на зид
 • Јачина: 2000 WДостапност:

Нема на залиха

14,020.00 ден 12,190.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Деклариран профил за употреба: l
 • Енергетска класа: C
 • Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 37,1 %
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 12,85 kWh
 • Прилагодување на температурата на термостатот: Eco
 • Функција EcoSmart: 0
 • Волумен: 96,1 l
 • Број на одводни места: 2 или повеќе
 • Начин на монтажа: Вертикално на ѕид
 • Работен притисок: 6 bar
 • Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим
 • Заштитна анода : Магнезиум
 • Регулација на температурата: Електромеханичка
 • Термометар: Биметален
 • Заштита од замрзнување: Да
 • Индикатор за работа на електричниот грејач: Да
 • Број на грејачи: 1
 • Приклучна моќност: 2.000 W
 • Приклучна моќ(V): 230 V
 • Номинален напон: 8,7 A
 • Температурни загуби (kWh/24) – вертикална монтажа: 2,2 kWh/24
 • Димензии (ШxВxД): 45,4 × 93,5 × 46,1 cm
 • Нето тежина на апаратот: 25,5 kg
 • Осигурувач: 10 A
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.