-14%

FAVORIT Машина за перење L – 7101N

– Максимум вртежи во минута (rpm) – 1000
– Капацитет – 7 kg
– Иноксен барабан – 45 л.
– Програми – 15


16,700.00 ден 14,400.00 ден

Спореди

Опис

 • Димензии: в/ш/д – 84,5/59,7/54,0 cm
 • Максимум вртежи во минута (rpm) – 1000
 • Капацитет – 7 kg
 • Иноксен барабан – 45 л.
 • Програми – 15
 • Електронски програматор
 • Копче за контрола на температурата
 • Енергетска класа D
 • Еко систем за заштеда на енергија
 • Заштита против протекување
 • Заштита против пена
 • Систем за автоматски баланс
 • Систем за детектирање грешка
 • Детско заклучување
 • Отстранување горен капак
 • Потрошувачка на енергија – 171 kwh/annum
 • Потрошувачка на вода (л/год.) – 10337 l/annum
 • Ниво на бучава при перење – 58 db
 • Ниво на бучава при центрифугирање – 76 db
 • Брза програма – 15 минути на 30 °c
 • Аlergy safe програм
 • Копче за регулација на вртежи
 • Сензор за половично полнење
 • Копче за одложен старт
 • Копче за регулација на температура
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.