-23%

VIVAX Телевизор IMAGO A SERIES 43UHD10K

– Дијагонала (инчи) 43″
– Резолуција (px) UHD 4K 3840×2160
– Операционен систем Андроид 11
– USB 2x


Original price was: 19,540.00 ден.Current price is: 14,999.00 ден.

Спореди

Опис

VIVAX A Series 43UHD10K AndroidTV е нова премиум серија на паметни ТВ VIVAX UHD поддржана од системот Android 11. Wi-Fi или Bluetooth поврзувањето му овозможува на овој телевизор да биде нов прозорец кон светот, без разлика дали се работи за видео, филмска содржина или социјални мрежи, сето тоа на екран со врвен квалитет, вклучувајќи HDR10 и Dolby Digital.

Сите посакувани содржини се брзо и лесно достапни со помош на едноставен далечински управувач со функцијата „Гласовно пребарување на Google“. Благодарение на форматите на звук и слика Dolby, HDR содржината што ја гледате изгледа прекрасно, а звукот на телевизорот е јасен и длабок. Со екран со минималистичка рамка, овој телевизор се вклопува во секој ентериер.

Телевизорот доаѓа со 2 GB работна (RAM) меморија и 8 GB меморија за складирање на апликации. Дигиталниот T2 H.265 ресивер, сателитски приемник S2 и други надворешни аудио/видео конекции овозможуваат целосно поврзување со сите надворешни уреди.

Содржините на Netflix, PrimeVideo и YouTube и многу други апликации се достапни преку продавницата на Google Play.

Телевизорот VIVAX A Series 32LE10K се произведува во Хрватска и е пример за одличен сооднос цена-квалитет. 100% контрола на производството особено придонесува за квалитетот на производството – секој поединечен телевизор се тестира минимум 4 часа пред да излезе од производната линија, за крајниот корисник да добие целосно исправен уред, со врвен квалитет и доверливост.

 • Боја црна
 • Материјал пластика
 • Две ногарки
 • Bluetooth
 • CI+
 • Дигитален аудио излез (оптички) 1x
 • HDMI 2x
 • Интегриран Wi-Fi
 • Влез на компонента YPbPr
 • Композитен AV влез 1x
 • LAN влез
 • Аудио од компјутер 3,5 мм
 • Сателитска врска F (DVB-S2) 1x
 • SCART
 • Пресликување на екранот
 • Влез за слушалки 1x
 • USB 2x
 • VGA
 • Теренско RF поврзување (ATV/DVB) 1x
 • Дијагонала (инчи) 43″
 • Дијагонала (cm) 108 см
 • Резолуција (px) UHD 4K 3840×2160
 • Операционен систем Андроид 11
 • Дигитален аудио излез (SPDIF)
 • Технологија на прикажување МРАЗ
 • ТВ приемник DVB-T2 H.265, DVB-S2, DVB-C
 • Аудио моќност RMS (W) 6W+6W
 • Dolby Digital
 • HDR да, HDR10
 • Напојување 100-240 В
 • USB снимање
 • VESA 400 x 200
 • Гаранција 3 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.