-13%

TESLA Клима уред TT35XC1-12410B

– Капацитет на ладење: 12000 BTU
– Капацитет на греење: 12500 BTU
– Енергетска класа ладење/греење: B/B
– Моќ ладење: 1130 W
– Моќ греење: 1050 W


16,100.00 ден 13,990.00 ден

Спореди

Опис

TESLA Клима уред TT35XC1-12410B

 • Стандарден сплит систем
 • Капацитет на клима уредот: 12000 BTU
 • Капацитет на ладење: 12000 BTU
 • Капацитет на греење: 12500 BTU
 • Енергетска класа ладење/греење: B/B
 • Моќ ладење: 1130 W
 • Моќ греење: 1050 W
 • Струја ладење/греење: 5,2/4,8 A
 • Макс. моќност: 1470 W
 • Макс. струја: 6,7 A
 • Фреон: R410A/630 g
 • EER: 3,12
 • COP: 3,51
 • Опсег на работа: ладење: 0 – 43°C, греење: -15 – 24°C
 • Бучност ВЕ: 34/36/39/42 dB
 • Бучност НЕ: 43/48/50/52 dB
 • Проток на воздух: 550 m3/h
 • Одвлажнување: 1,0 l/h
 • IP заштита: IPX4
 • Преќник на цевки за течност/гас: 6,35/9,52 mm
 • Макс. должина на црево: 15 m
 • Макс. висинска разлика: 5 m
 • Бела боја
 • Гаранција 3 години

Зошто треба да го изберете Tesla климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.