-13%

AUX Стоечки клима уред 48000 BTU +PM 2.5 Филтер + ГРЕАЧ

– Капацитет на греење: 14000 W
– Бренд на компресор: TOSHIBA
– Внатрешна димензија:1910mm×560mm×360mm
– Одржување:R410A


Original price was: 148,350.00 ден.Current price is: 129,000.00 ден.

Спореди

Опис

 • Капацитет на ладење: 14000 W
 • Капацитет на греење: 14000 W
 • Номинална потрошувачка на струја при ладење: 5850 W
 • Номинална потрошувачка на струја при греење: 5850 W
 • Номинална вредност на вклучување на ладење: 10 A
 • Номинална вредност на вклучување на греење:10 A
 • Греач на компресорот
 • Максимална моќност:8,850 W
 • Максимална влезна струја:14.5 A
 • EER Ладење: 2.4 W
 • COP Греење:2.4 W
 • Извор за напојување:380V~415/3Ph/50Hz
 • Одржување:R410A
 • Полнење на ладење: 3,300 g
 • Максимално ослободување на притисок: 4,15Mpa
 • Максимално вшмукување на притисок: 1,15Mpa
 • Проток на воздухот: 2,100m3/h Внатрешно ниво на бучава единица:52dB(A)
 • Надворешно ниво на бучава единица: 62dB(A)
 • Внатрешна единица – тежина:55 kg
 • Надворешна единица – тежина:105 kg
 • Внатрешна димензија:1910mm×560mm×360mm
 • Поврзување на цевки (течност): Φ9.52mm
 • Поврзување на цевки (гас): Φ15.88mm
 • Бренд на компресор: TOSHIBA
 • Надворешна димензија: 1,255mm×945mm×340mm

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.