-22%

GORENJE Бојлер за бања TGR80NG

– Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6,7 kWh
– Прилагодување на температурата на термостатот: Eco
– Функција EcoSmart: 0
– Волумен: 73 l


Original price was: 12,180.00 ден.Current price is: 9,490.00 ден.

Спореди

Опис

 • Тип: Бојлер под притисок
 • Деклариран профил за употреба: М
 • Енергетска класа: C
 • Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 36 %
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6,7 kWh
 • Прилагодување на температурата на термостатот: Eco
 • Функција EcoSmart: 0
 • Волумен: 73 l
 • Број на одводни места: 2 или повеќе
 • Начин на монтажа: Вертикално на ѕид
 • Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2
 • Работен притисок: 6 bar
 • Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим
 • Заштитна анода: Магнезиум
 • Регулација на температурата: Електромеханичка
 • Термометар: Биметален
 • Заштита од замрзнување: Да
 • Индикатор за работа на електричниот грејач: Да
 • Број на грејачи: 1
 • Приклучна моќност: 2.000 W
 • Приклучна моќ(V): 230 V
 • Номинален напон: 8,7 A
 • Температурни загуби (kWh/24) – вертикална монтажа: 1,32 kWh/24
 • Димензии (ШxВxД): 45,4 × 79 × 46,1 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48,8 × 80 × 49,8 cm
 • Осигурувач: 10 A

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.