-13%

TIGAR Пневматици 215/70 R16 100H

– Брзински индекс: H (210 км/ч)
– Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)


8,100.00 ден 7,050.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: H (210 км/ч)
  • Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)

Сигурен за снег, влажни и суви патишта. Бројни блокови на шарите и висока густина на ламели. Ефикасно аквапланирање. Дизајн со специјални аголни трансверзални жлебови. Оптимизирана потрошувачка на гориво. Ново силициумско соединение.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.