-13%

TIGAR Пневматици 175/65 R14 82T

– Брзински индекс: T (190 км/ч)
– Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)


Original price was: 3,100.00 ден.Current price is: 2,690.00 ден.

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: T (190 км/ч)
  • Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)

Зимска гума за мали, големи, семејни или повеќе наменски автомобили. Зимска гума со добри карактеристики, дизајнирана за широк спектар на возила. Безбедност. Се справува добро на снег, мраз и влажен пат. Добро држење на патот и стабилност на сув и влажен пат.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.