-6%

STIEBEL ELTRON Проточен бојлер EIL 7 Premium

– Jачина од 6.5 kW
– Електронски управуван
– Предвидено за монтирање под или над тоалетен умивалник
– Елегантен мал дизајн
– Работа на двофазна струја


Original price was: 14,780.00 ден.Current price is: 13,890.00 ден.

Спореди

Опис

  • Jачина од 6.5 kW
  • Електронски управуван
  • Oбезбедува константна температура на топла вода
  • Предвидено за монтирање под или над тоалетен умивалник (висока / ниска м.)
  • Елегантен мал дизајн
  • Работа на двофазна струја
  • Конекција директна во зид или пак со утичница
  • Ниска потрошувачка на електрична енергија и вода
  • За едно корисничкo местo
  • Работи на сите комерцијални славини (славини и под притисок и без притисок)
  • Ја зголемува влезната температура на водата за дополнителни + 28°C
  • Опсег на постигнување на температура на топлата вода од 30-50°C во зависност од влезната температура на водата
  • Грејач со голи жици , под притисок ,затворен систем
  • Работи и со мека и со тврда вода
  • Инсталација: ниска
  • Ниво на заштита од вода IP25(hoseproof)
  • Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10
  • Приклучок на вода: G 3/8 A
  • Волтажа : 2/PE ~380…400V ,
  • Осигурачи  20А
  • Проток на вода 3.1 l / min
  • Димензии (ВхШхД) : 143x190x82 (mm)
  • Тежина 1,5 kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.