-12%

DE LONGHI Кафемат ECAM 21.117.B

 • Боја црна
 • Приклучна сила: 1450 W
 • Бројач на направените кафиња
 • Тежина 9кг31,460.00 ден 27,699.00 ден

Спореди

Опис

 • Елегантен надворешен финиш со црни и сребрени детали
 • Контролна плоча со икони
 • Потполно автоматски апарат за правење на еспресо и капучино
 • Подесување на количината на кафе и количината на водата и константна температура на кафето
 • Изберете помеѓу кратко, средно, или долго , јако или екстра блага арома , уживајте во врела, топло или млако кафе зависно од температурата
 • Интегриран одстранувачки млин за кафе со 13 подесувања на крупноста на кафето
 • Moжност на меморирање на функцијата мое кафе
 • Работи со мелено како и со немелено кафе
 • “Cappuccino Sistem -систем кој :меша пара, воздух , млеко и прави богата крема за капучино
 • Подесива висина на левакот за кафе за различни шољи ( од 86 до 142 см)
 • Автоматско исклучување
 • Бројач на направените кафиња
 • Електронски термостат за пареа и за еспресо
 • Подесувачко испуштање на пареата
 • Прекинувач со индикаторска сијаличка
 • Термо блог грејач за греење на водата за припремање на врело кафе
 • Одвоив прозирен резервоар за вода (1,8л)
 • Сад за собирање на водата за капење
 • Stand by функција
 • Eco Energy saving-заштеда на електрична енергија
 • Eco Sleep Mode- програмирање на апаратот да се се исклучи од 15 мин.до 3 часа по неговата последна употреба
 • Автоматски програми за плакнење и одстранување на каменецот
 • Загревање на шољите
 • Филтер за омкнување на водата
 • Пумпа со притисок 15Bar
 • Тежина 9 кг
 • Приклучна сила: 1450 W
 • Димензии 351x238x430(mm)

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.