-13%

BFGoodrich Пневматици 215/60 R17 96H

– Брзински индекс: H (210 км/ч)
– Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)


9,360.00 ден 8,140.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: H (210 км/ч)
  • Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)

Подобрена верзија на популарниот G-Force WINTER модел. Претходниот модел беше широко признат за неговите добри перформанси при движење на лизгави површини, стабилност при маневрирање и кратки растојанија при сопирање. Новата верзија ги обезбедува сите исти карактеристики, само подобрени. SUV верзијата на гумата е специјално дизајнирана за 4×4 возила. Многу отпорен на механички оштетувања. Дизајнот на пневматикот го штити од удар на погонот или дупките. Познат по своите тивки карактеристики и многу ефикасна апсорпција на нерамни патишта.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.