-13%

Камин Alfa Plam 55 TERMO

– Моќност 5 kW
– Димензии на шпоретот 965 x 612 x 780 mm
– Димензии на рерна 550 x 540 x 195 mm
– Излез за ќунк 120 mm


Original price was: 25,520.00 ден.Current price is: 22,190.00 ден.

Спореди

Опис

 • Мултифункционален производ наменет истовремено за загревање на просторијата, печење и готвење
 • Шпорет создаден од високо квалитетни гусани и лимени делови кои овозможуваат долг период на користење и ложење на шпоретот
 • Обивката заштитена со емајл отпорен на високи температури (800°)
 • Челичните плочи за готвење лесно се помрднуваат за темелно чистење
 • Ложиштето обложено со шамотни плочи со карактеристика да акумулираат топлина обезбедувајќи повисока температура кој се оддава во просторијата
 • Снабдување со примарен и секундарен воздух од вратата на ложиштето и вратата на пеплникот
 • Снабдувањето со секундарен воздух овозможува чисто, целосно и ефикасно согорување
 • Лесно подигнување на фиоката наменета за одложените горива за ложење во долниот дел на шпоретот
 • Огромен волумен на рерната 58л овозможува рамномерно печење
 • Можност за повеќе начини на поврзување кон оџакот: странично и одозгора
 • Моќност 5 kW
 • Димензии на шпоретот 965 x 612 x 780 mm
 • Димензии на рерна 550 x 540 x 195 mm
 • Излез за ќунк 120 mm
 • Погоден за простор до 32 m2 (83 m3)

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.