-23%

VIVAX Телевизор IMAGO B SERIES 40LE20K

– Дијагонала (инчи) 40″
– Резолуција (px) FHD 1920×1080
– Операционен систем Андроид 11
– Bluetooth


Original price was: 13,800.00 ден.Current price is: 10,599.00 ден.

Спореди

Опис

VIVAX B Series 40LE20K AndroidTV е нова премиум серија на паметни телевизори VIVAX поддржани од системот Android 11. Wi-Fi или Bluetooth поврзувањето му овозможува на овој телевизор да биде нов прозорец кон светот, без разлика дали се работи за видео, филмска содржина или социјални мрежи, сето тоа на екран со врвен квалитет, вклучувајќи HDR10 и Dolby Digital.

Со помош на едноставен далечински управувач со функцијата „Гласовно пребарување на Google“, сите посакувани содржини се брзо и лесно достапни. Благодарение на форматите на звук и слика Dolby, HDR содржината што ја гледате изгледа прекрасно, а звукот на телевизорот е јасен и длабок.

Телевизорот доаѓа со 1 GB работна (RAM) меморија и 8 GB меморија за складирање на апликации.

Дигиталниот T2 H.265 ресивер, сателитски приемник S2 и други надворешни аудио/видео конекции овозможуваат целосно поврзување со сите надворешни уреди.

Содржините на Netflix, PrimeVideo и YouTube и многу други апликации се достапни преку продавницата на Google Play.

Телевизорот VIVAX B Series 40LE20K се произведува во Хрватска и е пример за одличен сооднос цена-квалитет. 100% контрола на производството особено придонесува за квалитетот на производството – секој поединечен телевизор се тестира минимум 4 часа пред да излезе од производната линија, така што крајниот корисник ќе добие целосно исправен уред со највисок квалитет и доверливост.

 • Боја црна
 • Материјал пластика
 • Две ногарки
 • Bluetooth
 • CI+
 • Дигитален аудио излез (оптички) 1x
 • HDMI 2x
 • Интегриран Wi-Fi
 • Влез на компонента YPbPr
 • Композитен AV влез 1x
 • LAN влез 1x
 • Аудио 3,5 мм
 • Сателитска врска F (DVB-S2) 1x
 • SCART
 • Пресликување на екранот
 • Влез за слушалки
 • USB 2x
 • VGA
 • Теренско RF поврзување (ATV/DVB) 1x
 • Дијагонала (инчи) 40″
 • Дијагонала (cm) 100 см
 • Резолуција (px) FHD 1920×1080
 • Операционен систем Андроид 11
 • Дигитален аудио излез (SPDIF)
 • Технологија на прикажување МРАЗ
 • ТВ приемник DVB-T2 H.265, DVB-S2, DVB-C
 • Аудио моќност RMS (W) 6W+6W
 • Dolby Digital
 • HDR да, HDR10
 • USB снимање
 • VESA 200 x 100
 • Гаранција 3 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.