-13%

VIVAX Инвертер клима уред ACP 12CH35AERI+ во боја

 • LED екран
 • Капацитет на ладење: 3,52 kW
 • Капацитет на греење: 3,81 kW
 • Циркулација на воздухот: 520 m3/h37,950.00 ден 32,999.00 ден

Clear
Спореди

Опис

VIVAX Инвертер клима уред ACP 12CH35AERI+ во боја

 • Капацитет на ладење: 3,52 kW
 • Капацитет на греење: 3,81 kW
 • Фреон: R32
 • Циркулација на воздухот: 520 m3/h
 • Енергетска класа на греење: А++
 • Енергетска класа на ладење: А+++
 • SEER коефицент: 8.5
 • SCOP коефицент: 4,6
 • LED екран
 • Функционалности:
 • Turbo mode, ionizator, timer, самодијагностика, I feel функција, sleep mode, soft start, auto restart, auto mode
 • Сушач на преостаната влага, греачи на компресорот и кондензаторот, функција за штедење на енергија, работа при низок напон, заштита на вентилот на надворешна единица
 • Dust филтер
 • Bio филтер
 • Wi-Fi ready
 • Греење и ладење при температура -25°C
 • Влезна снага на ладење: 1088W
 • Влезна снага на греење: 1025W
 • Опсег на работа: -25°C≤T≤50°C
 • Капацитет на одвлажнување: 1,2l/h

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.