-6%

VIVAX Инвертер клима уред ACP-12CH35AEHI+ GRAY MIRROR

– Енергетска класа на ладење A+++
– Опсег на работа: -25 °C ≤ T ≤ 50 °C
– SEER коефициент 8,5
– Максимален капацитет за греење (kW) 4,4Original price was: 42,540.00 ден.Current price is: 39,999.00 ден.

Спореди

Опис

Клима уред со дизајн VIVAX H+ ACP-12CH35AEHI+ R32 има номинален капацитет за греење од 3,81 kW, и номинален капацитет за ладење од 3,52 kW. Овој модел има специјална 3D инвертер технологија која обезбедува најдобри перформанси и во исто време овозможува значителна заштеда на енергија. Исто така, овозможува тивко работење за поудобна атмосфера и мирен сон. Whisper Air обезбедува контрола за полесен проток на воздух, што е причина за повеќето внатрешни бучава. Со тоа се постигнува рамнотежа помеѓу високи перформанси и низок шум. 3D протокот на воздух овозможува проток на воздух до секој агол од собата. Биофилтерот и јонизаторот ги отстрануваат загадувачите и алергените од воздухот, што го прави многу чист. Таквиот воздух е многу корисен за луѓето чувствителни на загадување на воздухот и за луѓето кои имаат проблеми со алергии.

Дизајнот VIVAX H+ клима уред ACP-12CH35AEHI+ R32 SILVER ја има функцијата „I feel“, која користи сензор за да ја чита температурата во просторијата и да ја испрати до клима уредот. Внатрешната единица ја прилагодува температурата и брзината на ротација на вентилаторот така што ќе се достигне потребната температура, а истовремено заштедува енергија. Надворешната единица има компресорски и кондензаторски грејачи кои спречуваат ниски перформанси и на тој начин обезбедуваат непречено функционирање на внатрешната единица во режим на греење. ЕКО режимот заштедува енергија за дополнителни 60% додека спиете. Долготрајниот квалитет е обезбеден со петгодишна гаранција и употреба на гас R32, кој е поефикасен и побезбеден за работа и за животната средина. Сето тоа во енергетска класа А+++ при ладење и А++ во греење. Со купување на WiFi модул, можете да го контролирате овој уред преку апликацијата за контрола на климатизерот NethomePlus.

 • Номинален капацитет за ладење (kW) 3,52
 • Минимален капацитет за ладење (kW) 1,32
 • Максимален капацитет за ладење (kW) 4,31
 • Енергетска класа на ладење A+++
 • SEER коефициент 8,5
 • Работна област за време на ладењето -15 °C ≤ T ≤ 50 °C
 • Проценето оптоварување за ладење (W) 3500
 • Номинална влезна моќност за ладење (W) 900
 • Номинален капацитет за греење (kW) 3,81
 • Минимален капацитет за греење (kW) 0,88
 • Максимален капацитет за греење (kW) 4,4
 • Енергетска класа за греење A++
 • SCOP коефициент 4,6
 • Работна површина за време на загревањето (W) -25 °C ≤ T ≤ 24 °C
 • Проценето оптоварување за греење (W) 2500
 • Номинална влезна грејна моќност (W) 950
 • Проток на воздух (ErP) (m3/h) 700/515/425
 • Капацитет за одвлажнување (L/h) 1,2
 • Бучава (dB(A)) – UJ 40/32,5/21,5
 • Јачина на звук во стандардни услови (dB) – UJ ≤ 53
 • Димензии на уредот (mm) – UJ 920 x 321 x 211
 • Димензии на пакувањето (мм) – UJ 1005 x 385 x 295
 • Нето / Бруто тежина (kg) – UJ 11,3/14,16
 • Бучава (Db(A)) – VJ ≤ 53,5
 • Јачина на звук во стандардни услови (dB) – VJ ≤ 62
 • Ладилно средство R32
 • Растојание на заградите (мм) 452
 • Димензии на уредот (мм) – VJ 765 x 303 x 555
 • Димензии на пакетот (мм) – VJ 887 x 337 x 610
 • Нето / Бруто тежина (kg) – VJ 26,4/28,8
 • Функции
  ЕКО режим на работа; 1W мирување; Ноќен режим; Функција за заштеда на енергија; Био филтер; Филтер за прав; Јонизатор; Самочистење; Златен слој; Заштитен капак на вентилот; Интелигентно одмрзнување; Откривање и прикажување на грешки; Сензор за истекување на течноста за ладење; Почнувајќи од низок напон; PTC компресорски и кондензаторски грејачи; Функција за итна работа; Ладење на температура од -15°C; Греење на температура од -25°C; Wi-Fi подготвен; „Чувствувам функција“; Рачна контрола; Бескошумно управување; 3 брзини на проток на воздух; Двонасочна дренажа на кондензат; Греење на 8°C; Замав за автомобил; 3D проток на воздух; Меморирање на позицијата на рутерот; 12 брзина на проток на воздух; Автоматски режим на работа; Меморија на последниот режим на работа; Тајмер; Паметен проток на воздух; Турбо режим; Мек почеток; Дигитален дисплеј; Whisper Air
 • Дијаметар на цевката за течна фаза 1/4″
 • Дијаметар на цевката за гасна фаза 3/8″
 • Макс. должина на цевката (m) 25
 • Макс. висинска разлика (m) 10
 • Должина на претходно натоварена цевка (m) 5
 • Надополнување на медиумот за ладење (g/m) 12
 • Боја на уредот Бело
 • Гарантен период (месеци) 60

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.