-13%

TIGAR Пневматици 215/70 R15 109R

– Брзински индекс: R (170 км/ч)
– Индекс на носивост: 109 (1.030 кг по гума)


Original price was: 7,190.00 ден.Current price is: 6,250.00 ден.

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: R (170 км/ч)
  • Индекс на носивост: 109 (1.030 кг по гума)

Зимска гума за полутоварни возила. Зимска гума дизајнирана за комбиња, нуди добри перфоманси за вредноста. Висока густина на ламели за подобра контрола на снег. Безбедност. Широки периферни канали за да обезбеди ефикасно исфрлање на вода и снег. Силни страници и блокови за да се обезбеди добро држење на патот.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.