-6%

STIEBEL ELTRON Проточен бојлер PHB 18

 • Јачина 18kw
 • Греење со систем на голи жици
 • Едноставна и брза монтажа
 • Степен на заштита од прскање

 


Original price was: 19,240.00 ден.Current price is: 18,090.00 ден.

Спореди

Опис

 • Хидраулично управуван проточен бојлер за добивање на релативно константна температура на водата
 • Моќност 18 kw
 • 2 Степени на сила- се менуваат мануелно со копчето. ( Со менување на степенот на сила може да се редуцира греењето на бојлерот за 2/3 од вкупната сила, -потреба во летниот период поради помалиот проток на водата и повисоката влезна температура на водата, овозможува заштеда на енергија)
 • 4 можни степени на подесување на капацитетот : 2 степени со рачно бирање на дугмето за регулација и 2 степена со штелување на притисокот ( од страна на сервисер). При рачниот избор на опција за помал степен на сила, позиција : •        се вклучува 1/3 капацитет при помал притисок или 2/3 сила при пуштање на поголем притисок , додека при избор на поголема сила позиција : •• се вклучува 1/2 капацитет при низок притисок а цела сила при повисок притисок)
 • Греење со систем на голи жици погоден и за мека како и за тврда вода, затворен систем
 • “Splashproof”функција за инсталација во туш кабина и над када
 • Опсег на постигната температура од 30 °C до 60 °C (по пат на мешање со ладна вода)
 • За едно или повеке кориснички места
 • Класа на енергетска ефикасност А, штеди енергија
 • Годишна потрошувачка на сила кв/ч 483
 • Коефициент на енергетска ефикасност 39%
 • Бучност 15 dB
 • Номинален притисок на вода : 1 MPa/ 10 bar
 • Проток на вода 9,9  l/min
 • Максимална влезна температура 25 °C
 • Степен на заштита од прскање на водата IP 25
 • Едноставна и брза монтажа
 • Волтажа : 3/PE ~ 400 V
 • Приклучок на вода : G ½
 • Осигурачи : 32 A
 • Димензии (ВхШхД) : 485x226x93 (mm)
 • Тежина 3.6 kg

 

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.